Stretnú sa kresťan, moslim a žid...

Mário Nicolini

Čo spája a čo rozdeľuje tri monoteistické náboženstvá na Slovensku? Pri spoločnom stole sa stretli rabín Miša Kapustin, evanjelický farár Ondrej Prostredník, katolícky kňaz Felix Mária a riaditeľ Islamskej nadácie na Slovensku Mohamad Hasna, aby predebato

Lolina kniha

Anna Ötvös

Kto sa skrýva za písmenom L., ktoré vo svojich denníkoch často spomínal Sándor Márai? Kto viac ako šesťdesiat rokov sprevádzal spisovateľa, mysliteľa a človeka s komplikovanou povahou a bol prvým čitateľom jeho textov?

My sme tí, na ktorých sme čakali

kolektív autorov

Príhovory zo zhromaždení občianskej iniciatívy Za slušné Slovensko: jar 2018

Jediný príbeh

Julian Barnes

Chceli by ste radšej viac ľúbiť a viac aj trpieť, alebo menej ľúbiť a o to menej trpieť? Touto dilemou začína štrnásty román anglického spisovateľa Juliana Barnesa, držiteľa Man Bookerovej ceny za titul Pocit konca. V prvej, druhej aj tretej osobe rozp

Večný pocit nedele

Miroslava Ábelová

Materstvo a všetko čo ho predchádza, obchádza, odchádza... v básničkách a ilustráciách dvoch dám, ktoré vedia o čom to je.

Atlas zabúdania (druhé doplnené vydanie)

Peter Krištúfek

Nové vydanie mimoriadne spracovanej knihy inicioval Peter Krištúfek na jar 2018, krátko pred svojou nečakanou smrťou. Atlas zabúdania stihol doplniť o ďalšie kapitoly a tak v novom vydaní nájdete fiktívne spomienky z rokov 1914 - 2018.