Stratená duša

Olga Tokarczuk

Bol raz jeden človek, ktorý veľa pracoval, žil veľmi rýchlo a svoju dušu nechal niekde ďaleko za sebou. Spal, jedol, pracoval, šoféroval auto a dokonca hral tenis... Niekedy mal však dojem, že svet okolo neho je príliš plochý, akoby sa pohyboval po hladkom hárku poznámkového bloku, hárku štvorčekového papiera.

Prvá kniha nobelistky Olgy Tokarczukovej, ktorá prehovára k čitateľovi nielen slovami, ale aj obrázkami. Ilustrátorka Joanna Concejo k jej textu vytvorila paralelný príbeh ukrytý v obrazoch. Vznikol picturebook - kniha, ktorá rozvíja pred čitateľom príbeh vo forme stručného a výstižného textu a podmanivých celostránkových ilustrácií. Hlboko dojemná kniha o čakaní, trpezlivosti a všímavosti. Výnimočne krásny knižný zážitok.

Olga Tokarczuk (1962)

​Je najznámejšia súčasná poľská spisovateľka a držiteľka Nobelovej ceny. Žije vo Varšave. Za knihu Bieguni dostala v roku 2018 Medzinárodnú Man Bookerovu cenu, je dvojnásobnou držiteľkou poľskej ceny za literatúru Nike. Tokarczuk je aj hlasnou kritičkou súčasnej politickej situácie v Poľsku, ako aj niektorých problematických momentov ... Viac.

Karol Chmel (1953)

Slovenský redaktor, básnik, prekladateľ. Debutoval v roku 1985 zbierkou básní Máš, čo nemáš. Vo svojich dielach sa zaoberá odhaľovaním a analýzou zložitosti a protirečivosti reality a ľudského bytia. Postavy v jeho dielach bojujú o vlastnú identitu v súčasnom svete. Okrem vlastnej tvorby sa ... Viac.

Joanna Concejo (1971)

Poľská ilustrátorka a jej knihy vyšli v mnohých krajinách vrátane Francúzska, Španielska, Talianska, Poľska a Kórey. Jej kresby sú ako kamienok hodený do vody: ich dopad sa odráža v kruhoch emócii a myšlienok, ktoré pretrvávajú ešte dlhý čas. Viac.