Vydavateľstvo Artforum vzniklo v roku 2007 keď sme sa rozhodli, že ideme naozaj niečo spraviť s tým, že nám na pultoch (najmä našich) kníhkupectiev chýbajú pre nás osobne kľúčové knihy.
Vydali sme teda Tracyho tigra, Malý strom, knihy od Chaima Potoka, Salingera alebo Tatarku. A pribúdajú ďalšie.
Viac o vydavateľstve.

Novinky

Nové knihy vo vydavateľstve Artforum

Edičný plán vydavateľstva Artforum jeseň/zima 2023 je tu! Čaká nás nový Barnes a Friedlander, Nevo a Cabala, svetlo sveta uzrie nový preklad Kunderu z francúzštiny a dokonca vydávame aj komiksovú knihu. Viac.

Recenzia knihy Tam, kde číha vlk

Matka sa zrodí spoločne s dieťaťom. Nie pred ním, nie po ňom – narodia sa naraz. Matka plače dojatím a úľavou, dieťa víta život. Časom sa všetko mení – pocity, potreby, vzťahy. Aj najväčšia istota podlieha vývoju, život sa premení na oázu úvah bez odpovedí. Obdobne sa zrodili a menili aj Lilach a Adam, matka a syn, ústredné postavy knihy Tam, kde číha vlk od spisovateľky Ajelet Gundar-Gošen v preklade Michala Vlka. Viac.

Vybrané knihy

Pripravujeme

Tváre a dátumy v spätnom zrkadle

Martin Bútora

​Súčasnosti možno najlepšie porozumieť, ak poznáme minulosť. Vo svojej knihe Martin Bútora prináša krátke zamyslenia nad zlomovými dejinnými okamihmi uplynulých desaťročí. Tieto texty čitateľovi umožnia lepšie pochopiť, čo sa odohrávalo v rokoch 1918, 193

Novinka

Muž, ktorý predával vzduch v Svätej zemi

Omer Friedlander

​Debutová zbierka príbehov izraelsko-amerického autora Omera Friedlandera je fantastickým a imaginatívnym výletom do úzkych uličiek Jeruzalema, opustenej Negevskej púšte a malebných pomarančových hájov mesta Jaffa v Izraeli.

Elizabeth Finch

Julian Barnes

​Elizabeth Finch je profesorka, Neil je neúspešný herec a študent jej predmetu Kultúra a civilizácia. Neil je očarený stoickou, uzavretou a inšpiratívnou ženou a jej vášeň pre myslenie ním rezonuje aj dlho potom, ako ju navždy stratí.

Sled udalostí

Eškol Nevo

​Najnovší román jedného z najvýznamnejších súčasných izraelských spisovateľov obsahuje tri prepojené príbehy, ktoré skúmajú rôzne polohy a podoby lásky v nesprávnom čase a na nesprávnom mieste.

Spomenieš si na Trenčín?

Lukáš Cabala

Kniha, v ktorej sa (fanúšikom dobre známy) hlavný hrdina Vincent vracia naspäť z ciest.

Letný dom, neskôr

Judith Hermann

Zbierka poviedok Letný dom, neskôr, vyšla prvý raz v Nemecku v roku 1998. Silné, melancholické a hutné poviedky so svojským humorom odvtedy sformovali viaceré generácie a dnes ich kritici a čitatelia zaraďujú medzi kultovú klasiku.

Tam, kde číha vlk

Ajelet Gundar-Gošen

​Lilach Schuster má pohodlný život. Pred sedemnástimi rokmi sa presťahovala do Silicon Valley a spolu s úspešným manželom Michaelom a šikovným a nadaným synom Adamom žijú vo veľkom dome s bazénom. Všetko vyzerá dokonale, až kým na školskom večierku skolab