Vydavateľstvo Artforum vzniklo v roku 2007 keď sme sa rozhodli, že ideme naozaj niečo spraviť s tým, že nám na pultoch (najmä našich) kníhkupectiev chýbajú pre nás osobne kľúčové knihy.
Vydali sme teda Tracyho tigra, Malý strom, knihy od Chaima Potoka, Salingera alebo Tatarku. A pribúdajú ďalšie.
Viac o vydavateľstve.

Novinky

Edičný plán vydavateľstva Artforum jar/leto 2024

Dni sa predlžujú, knihy spod stromčeka prečítané ukladáme do políc na ich nové miesto a pomaly sa obzeráme, čo ďalej s načatým čitateľským rokom. Máte to tiež tak? Ak áno, ste tu správne. Prinášame dobré správy z Vydavateľstva Artforum vo forme edičného plánu na jar a leto 2024

Omer Friedlander: Skúmam minulosť, ktorá nikdy nie je len minulosťou

„Mojou úlohou nie je presvedčiť čitateľa o názore alebo postoji, ale ukázať svet v celej jeho nejednoznačnosti a zložitosti.“ Debutová zbierka poviedok mladého izraelského spisovateľa Omera Friedlandera Muž, ktorý predával vzduch v Svätej zemi vyšla na Slovensku koncom októbra 2023 ako v poradí dvojstá kniha vydavateľstva Artforum. Viac.

Vybrané knihy

Novinka

Kristus a iné miniatúry

Zuzana Mojžišová

​Reflexia sveta vyrozprávaná v drobných úlomkoch reality: vážnych, smiešnych, absurdných. Rok života toho sveta – od zimy do zimy, od stvorenia po smrť.

Novinka

Pán Výrazný

Olga Tokarczuk

Najnovší picture book od nositeľky Nobelovej ceny Olgy Tokarczuk ilustrovala opäť fenomenálna Joanna Concejo. Je o mužovi so zvláštnym darom.

Totožnosť

Milan Kundera

Kniha ponúka zamyslenie o našom mieste na Zemi, poznaní samého seba, o smrteľnosti, vernosti, o láske. O starnutí každého z nás, ale aj o starnutí modernej európskej kultúry ako celku.

Amadoka

​Sofija Andruchovyč

Rozsiahly román jednej z najvýznamnejších autoriek súčasnej ukrajinskej beletrie krúži okolo témy pamäti, vzťahu pamäti a zabúdania.

Prašina: Kriedový panáčik

Vojtěch Matocha

Prašina je späť! Zmenená, s novými hrdinami a v komikse, no stále je to ona. Sedem samostatných komiksových zošitov vychádza ako knižné súborné vydanie v slovenčine.

Tváre a dátumy v spätnom zrkadle

Martin Bútora

​Súčasnosti možno najlepšie porozumieť, ak poznáme minulosť. Vo svojej knihe Martin Bútora prináša krátke zamyslenia nad zlomovými dejinnými okamihmi uplynulých desaťročí. Tieto texty čitateľovi umožnia lepšie pochopiť, čo sa odohrávalo v rokoch 1918, 193

Muž, ktorý predával vzduch v Svätej zemi

Omer Friedlander

​Debutová zbierka príbehov izraelsko-amerického autora Omera Friedlandera je fantastickým a imaginatívnym výletom do úzkych uličiek Jeruzalema, opustenej Negevskej púšte a malebných pomarančových hájov mesta Jaffa v Izraeli.