Vydavateľstvo Artforum vzniklo v roku 2007 keď sme sa rozhodli, že ideme naozaj niečo spraviť s tým, že nám na pultoch (najmä našich) kníhkupectiev chýbajú pre nás osobne kľúčové knihy.
Vydali sme teda Tracyho tigra, Malý strom, knihy od Chaima Potoka, Salingera alebo Tatarku. A pribúdajú ďalšie.
Viac o vydavateľstve.

Novinky

Vydavateľstvo Artforum v prvom polroku 2020

Pripravili sme pre vás silný výber čerstvej a kvalitnej zahraničnej beletrie a zvláštnu špecialitu, ktorou nepohrdne žiaden bibliofil. Poďte sa tešiť spolu s nami na pokračovanie štyroch ročných pobrexitových období od Ali Smith, novinky od Stefánssona aj Grossmana, beletriu s autobiografickými črtami od Olega Sencova a výber strašidelných poviedok zo zbierky Petra Krištúfka. Čítajte ďalej

Dobrodružstvo myslenia jesene 2019

Vydavateľstvo Artforum má fokus jasný: dobrodružstvo myslenia. Či už sa skrýva v kvalitných prekladoch nových zahraničných beletrií z edície -klad, v literatúre pre tak náročnú čitateľskú skupinu, akou je mládež alebo v zaujímavej pôvodnej slovenskej tvorbe. Toto sme si pre vás pripravili na jeseň 2019. Čítajte ďalej

Vybrané knihy

Pripravujeme

Slovo blázon nepoužívam

Jozef Hašto, Ján Štrasser

Ján Štrasser sa stretával s Jozefom Haštom od októbra 2019 do marca 2020. Polrok ich spoločných rozhovorov je zaznamenaný v tejto knihe.

Pripravujeme

Život sa so mnou pohráva

David Grossman

Grossmanov román je rodinnou drámou - príbehom troch generácií silných žien. Temné udalosti z minulosti otrávili ich vzájomné vzťahy a zaviedli ich neúprosne späť.

Novinka

Princezné a princovia

Pavol Rankov

Vieš kam až nás môžu doviesť hlúposť a hádky? A vieš, koľko neplechy môžu spôsobiť začiatočné písmená v slovách a koľko odvahy treba, aby sa kráľovstvo tých nepliech zbavilo?

Novinka

Stratená duša

Olga Tokarczuk

Prvá kniha nobelistky Olgy Tokarczukovej, ktorá prehovára k čitateľovi nielen slovami, ale aj obrázkami.

Novinka

Neznáme neznáme

Mark Forsyth

Vraví sa: povedz mi, čo čítaš, a ja ti poviem, kto si. Britský esejista Mark Forsyth, náruživý čitateľ a vášnivý návštevník miest, kde sa predávajú knihy, to úslovie posúva o kúsok ďalej.

Novinka

Satori v Trenčíne

Lukáš Cabala

Trenčín ne-Trenčín v akejsi neurčitej budúcej súčasnosti. Metro. Masy. Mrakodrapy. Leží toto mesto len v hlave autora? Alebo je skutočné? Ktovie. Žije v ňom Vincent, ktorý nehľadá lásku, no napriek tomu mu vstúpi do života. Zvláštna. Krehká.

Novinka

Sviatok bezvýznamnosti

Milan Kundera

Sviatok bezvýznamnosti je ako náhodné stretnutie Sartra s Fellinim. Nepotrebujú veľa slov, všetkému rozumejú. Rozsahom útly, no obsahom hutný román je príbehom štyroch priateľov v súčasnom Paríži