Totožnosť

Milan Kundera

Kniha ponúka zamyslenie o našom mieste na Zemi, poznaní samého seba, o smrteľnosti, vernosti, o láske. O starnutí každého z nás, ale aj o starnutí modernej európskej kultúry ako celku.

Muž, ktorý predával vzduch v Svätej zemi

Omer Friedlander

​Debutová zbierka príbehov izraelsko-amerického autora Omera Friedlandera je fantastickým a imaginatívnym výletom do úzkych uličiek Jeruzalema, opustenej Negevskej púšte a malebných pomarančových hájov mesta Jaffa v Izraeli.

Elizabeth Finch

Julian Barnes

​Elizabeth Finch je profesorka, Neil je neúspešný herec a študent jej predmetu Kultúra a civilizácia. Neil je očarený stoickou, uzavretou a inšpiratívnou ženou a jej vášeň pre myslenie ním rezonuje aj dlho potom, ako ju navždy stratí.

Sled udalostí

Eškol Nevo

​Najnovší román jedného z najvýznamnejších súčasných izraelských spisovateľov obsahuje tri prepojené príbehy, ktoré skúmajú rôzne polohy a podoby lásky v nesprávnom čase a na nesprávnom mieste.

Letný dom, neskôr

Judith Hermann

Zbierka poviedok Letný dom, neskôr, vyšla prvý raz v Nemecku v roku 1998. Silné, melancholické a hutné poviedky so svojským humorom odvtedy sformovali viaceré generácie a dnes ich kritici a čitatelia zaraďujú medzi kultovú klasiku.

Tam, kde číha vlk

Ajelet Gundar-Gošen

​Lilach Schuster má pohodlný život. Pred sedemnástimi rokmi sa presťahovala do Silicon Valley a spolu s úspešným manželom Michaelom a šikovným a nadaným synom Adamom žijú vo veľkom dome s bazénom. Všetko vyzerá dokonale, až kým na školskom večierku skolab