Zima

Ali Smith

Druhý román z výnimočnej Tetralógie ročných období od Ali Smith, držiteľky prestížnej Baileysovej ceny a spisovateľky, ktorej meno často nachádzame vo výbere na Man Booker Prize.

Druhý román z výnimočnej Tetralógie ročných období od Ali Smith, držiteľky prestížnej Baileysovej ceny a spisovateľky, ktorej meno často nachádzame vo výbere na Man Booker Prize.

Zima. Ponurá, mrazivá. Dni sú krátke a noci dlhé. Stromy sú holé, chvejú sa. Letné lístie je mŕtve.

Ali Smith sa pozerá na temnú post-faktuálnu dobu veselým pohľadom a prináša príbeh zakorenený v histórii, v spomienkach, v hrejivej minulosti, príbeh ktorý hovorí o nevyčerpateľných témach ako sú umenie, láska a smiech.

Zima je obdobie, ktoré nás učí prežiť.

 

Ali Smith (1962)

škótska svetoznáma literátka, spisovateľka a novinárka Ali Smith sa narodila v meste Inverness, žije v Cambridgi. Jej knihy získali a boli nominované na mnohé ocenenia. Jej nedávne publikácie zahŕňajú How To Be Both (2014), víťaz Goldsmiths a Baileys Prize a Costa Book Award za najlepší román; zbierka poviedok, ... Viac.

Kristína Svrčková

Vyštudovala odbor prekladateľstvo a tlmočníctvo v kombinácii anglický a francúzsky jazyk a kultúra na FiF UK v Bratislave. Počas štúdia na univerzite absolvovala zahraničné pobyty vo Francúzsku, Švajčiarsku a Anglicku. Preložila poviedku Na cintoríne, kde je pochovaný Al Johnson od Amy Hempel, spoluprekladala knihu Imigrácia očami kresťana od Abbé G. Celiera (PostScriptum, 2018), úryvky z románu Prvé storočie po Beatrice od Amina Maaloufa (RSL, 3/2018) a pracuje ... Viac.

Veronika Klímová (1989)

Ilustrátorka ocenená za knihu Hlbokomorské rozprávky. Ilustrátorka Veronika Klímová (rod. Holecová) študovala na Katedre Grafiky a iných médií na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. V roku 2013 absolvovala študijnú zahraničnú stáž v poľskom Krakowe, kde vytvorila aj ilustrácie k detskej knihe ... Viac.

Mária Rojko (1978)

Slovenská grafická dizajnérka, študovala u Stanislava Stankóciho a Pavla Chomu na VŠVU, je autorkou viacerých knižných obálok, hudobných nosičov (CD, LP) či časopisov (napr. Včielka a Zornička). Stála pri založení ASILu a ASIL Gallery (v roku 2010), spolu grafická dizajnérka, študovala u Stanislava Stankóciho a Pavla Chomu na VŠVU, je autorkou viacerých knižných obálok, hudobných nosičov (CD, LP) či časopisov (napr. Včielka a Zornička). Stála pri založení ASILu a ASIL Gallery (v roku 2010), spolupracuje ... Viac.