Marketér

Oleg Sencov

Marketér je druhá zbierka autobiografických príbehov Olega Sentsova, ktoré napísal vo väzení.

Marketér je druhá zbierka autobiografických príbehov Olega Sentsova, ktoré napísal vo väzení. Autor v nej rozpráva o svojich študentských rokoch: o prijímacích skúškach, dňoch na internáte a v podnájmoch, vždy bez peňazí, často na bujarých študentksých žúroch. Sencov zachytáva začiatok deväťdesiatych rokov, premenu spoločnosti, zmenu hodnôt, rozklad zaužívaných stereotypov, zatvrdenie duše a charakteru, ale aj lásku, priateľstvo, prežitie a podnikanie...

Oleg Sencov (1976)

Ukrajinský filmový režisér, scenárista, spisovateľ. Získal Sacharovovu cenu za slobodu myslenia, cenu amerického PEN klubu, Goldsmithovu cenu za slobodu písania a Národná cenu Ukrajiny. Ukrajinský filmový režisér, scenárista, spisovateľ. Získal Sacharovovu cenu za slobodu myslenia, cenu amerického PEN klubu, Goldsmithovu cenu za slobodu písania a Národná cenu Ukrajiny. Študoval ekonómiu a absolvoval filmárske kurzy. Pred vykonštruovaným ... Viac.

Ján Štrasser (1946)

Prekladateľ z ruštiny, spisovateľ, textár. Je trojnásobným držiteľom ceny Jána Hollého za umelecký preklad. Ján Štrasser absolvoval štúdium na Filozofickej fakulte UK, odbor ruština – slovenčina. Pracoval ako redaktor, divadelný dramaturg a novinár. Vydal jedenásť básnických zbierok, niekoľko kníh piesňových a publicistických textov a sedemnásť kníh rozhovorov ... Viac.

Mária Rojko (1978)

Slovenská grafická dizajnérka, študovala u Stanislava Stankóciho a Pavla Chomu na VŠVU, je autorkou viacerých knižných obálok, hudobných nosičov (CD, LP) či časopisov (napr. Včielka a Zornička). Stála pri založení ASILu a ASIL Gallery (v roku 2010), spolu grafická dizajnérka, študovala u Stanislava Stankóciho a Pavla Chomu na VŠVU, je autorkou viacerých knižných obálok, hudobných nosičov (CD, LP) či časopisov (napr. Včielka a Zornička). Stála pri založení ASILu a ASIL Gallery (v roku 2010), spolupracuje ... Viac.