Marketér

Oleg Sencov

Marketér je druhá zbierka autobiografických príbehov Olega Sencova, ktoré napísal vo väzení.

Oleg Sencov sa prostredníctvom autobiografickej zbierky poviedok predstavuje slovenskému čitateľovi ako spisovateľ. Najskôr vstúpil do nášho priestoru ako statočný bojovník so zlovôľou putinovskej verchušky namierenej proti Ukrajine, držiteľ Sacharovovej ceny a neskôr aj ako filmár.

Marketér je druhá zbierka autobiografických príbehov Olega Sencova, ktoré napísal vo väzení. Autor v nej rozpráva o svojich študentských rokoch: o prijímacích skúškach, dňoch na internáte a v podnájmoch, vždy bez peňazí, často na bujarých študentksých žúroch. Sencov zachytáva začiatok deväťdesiatych rokov, premenu spoločnosti, zmenu hodnôt, rozklad zaužívaných stereotypov, zatvrdenie duše a charakteru, ale aj lásku, priateľstvo, prežitie a podnikanie...

Oleg Sencov (1976)

Ukrajinský filmový režisér, scenárista, spisovateľ. Získal Sacharovovu cenu za slobodu myslenia, cenu amerického PEN klubu, Goldsmithovu cenu za slobodu písania a Národná cenu Ukrajiny. Ukrajinský filmový režisér, scenárista, spisovateľ. Získal Sacharovovu cenu za slobodu myslenia, cenu amerického PEN klubu, Goldsmithovu cenu za slobodu písania a Národná cenu Ukrajiny. Študoval ekonómiu a absolvoval filmárske kurzy. Pred vykonštruovaným ... Viac.

Ján Štrasser (1946)

Prekladateľ z ruštiny, spisovateľ, textár. Je trojnásobným držiteľom ceny Jána Hollého za umelecký preklad. Ján Štrasser absolvoval štúdium na Filozofickej fakulte UK, odbor ruština – slovenčina. Pracoval ako redaktor, divadelný dramaturg a novinár. Vydal jedenásť básnických zbierok, niekoľko kníh piesňových a publicistických textov a sedemnásť kníh rozhovorov ... Viac.

Mária Rojko (1978)

Slovenská grafická dizajnérka, študovala u Stanislava Stankóciho a Pavla Chomu na VŠVU, je autorkou viacerých knižných obálok, hudobných nosičov (CD, LP) či časopisov (napr. Včielka a Zornička). Stála pri založení ASILu a ASIL Gallery (v roku 2010), spolu grafická dizajnérka, študovala u Stanislava Stankóciho a Pavla Chomu na VŠVU, je autorkou viacerých knižných obálok, hudobných nosičov (CD, LP) či časopisov (napr. Včielka a Zornička). Stála pri založení ASILu a ASIL Gallery (v roku 2010), spolupracuje ... Viac.