Muž

Ester Weissová-Fekete

Takmer o každej knihe sa dá povedať, že je "o ženách a mužoch". Rovnako je to pri tomto románe s príznačným názvom - Muž.

Čím však kniha prekvapí, je iskrivá irónia a nadhľad, s akými autorka upratuje tú skriňu, čo sa volá život. Beletristická prvotina slovenskej autorky a prekladateľky vychádza pod pseudonymom Ester Weissová-Fekete. Čitateľov zaujme štylistickou invenciou, s ktorou rozpráva o tom, čo sa medzi nami deje. Čo sa deje medzi ženami a mužmi rôznych generácií, vo vnútri rodiny i mimo nej.

Ester Weissová-Fekete

Ester Weissová-Fekete nie je vymyslená persóna, nie je to fake profil. To meno je skratka, román, rodinná sága, koncentrovaná do troch slov, do troch mien. "Je to príbeh, môj, náš, váš, sú to tisíce príbehov vložené do jedného trojslovného ženského mena a jedného príbehu bez začiatku a hádam aj bez konca, ak sa v tom našom ľudskom svete ešte dostatočne dlho nič zásadného nepokazí." Ester Weissová-Fekete ... Viac.

Palo Bálik (1977)

Typograf, grafický dizajnér a vedúci Laboratória typografie Katedry vizuálnej komunikácie Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave. Vo voľnom čase sa venuje organizovaniu výstav, prednášok a publicistike v oblasti vizuálnej komunikácie. Knihy s jeho layoutom a grafikou boli ocenené viacerými cenami. (Najkrajšia kniha slovenska, Bienále ilustrácii Bratislava...) Viac.