Sled udalostí

Eškol Nevo

​Najnovší román jedného z najvýznamnejších súčasných izraelských spisovateľov obsahuje tri prepojené príbehy, ktoré skúmajú rôzne polohy a podoby lásky v nesprávnom čase a na nesprávnom mieste.

V prvom sa svadobná cesta izraelského páru v Južnej Amerike mení na nočnú moru. V druhom príbehu starší lekár pociťuje silné a nevysvetliteľné nutkanie chrániť mladú stážistku v nemocnici. A v treťom príbehu sa manželský pár vyberie na pravidelnú sobotňajšiu prechádzku do sadu. Keď však muž vojde medzi stromy, zmizne.

Sled udalostí kritici hneď po vydaní označili ako doteraz najkomplexnejšie a najprekvapujúcejšie dielo Eškola Neva. Autor v každom z troch príbehov odhaľuje prostredníctvom viacerých rozprávačov zvláštne osudy postáv, drží čitateľa v napätí a postupne odkrýva vrstvy príbehu.

Eškol Nevo (1971)

Úspešný prozaik a vyštudovaný psychológ dnes patrí k najvýznamnějším izraelským spisovateľom. Úspešný prozaik a vyštudovaný psychológ dnes patrí k najvýznamnějším izraelským spisovateľom. Je vnukom tretieho predsedu vlády Izraela – Leviho Eškola. Založil a vlastní najväčšiu školu kreatívneho písania v Izraeli, kde aj sám vyučuje, a stal sa ... Viac.

Silvia Singer (1976)

Prekladateľka z hebrejčiny narodená v Košiciach, žijúca v Prahe. Silvia Singer sa narodila v roku 1976 v Košiciach. Po maturite strávila rok Izraeli. Vyštudovala hebraistiku a etnológiu na FF UK v Prahe, počas štúdia absolvovala ročný pobyt na Hebrejskej univerzite v Jeruzaleme. Absolvovala v roku 2003 diplomovou ... Viac.

Mária Rojko (1978)

Slovenská grafická dizajnérka, študovala u Stanislava Stankóciho a Pavla Chomu na VŠVU, je autorkou viacerých knižných obálok, hudobných nosičov (CD, LP) či časopisov (napr. Včielka a Zornička). Stála pri založení ASILu a ASIL Gallery (v roku 2010), spolu grafická dizajnérka, študovala u Stanislava Stankóciho a Pavla Chomu na VŠVU, je autorkou viacerých knižných obálok, hudobných nosičov (CD, LP) či časopisov (napr. Včielka a Zornička). Stála pri založení ASILu a ASIL Gallery (v roku 2010), spolupracuje ... Viac.