Prašina: Kriedový panáčik

Vojtěch Matocha

Prašina je späť! Zmenená, s novými hrdinami a v komikse, no stále je to ona. Sedem samostatných komiksových zošitov vychádza ako knižné súborné vydanie v slovenčine.

Pozor, nejde o prekreslenú trilógiu. Príbeh sa v komiksoch posúva ďalej. Hlavnou postavou komiksovej série Prašina – Kriedový panáčik je nesmelý chlapec Vašek, ktorý sa sem presťahuje a na vlastnej koži pocíti, že pokoj štvrte je len naoko a pod povrchom driemu staré tajomstvá. V Prašine vyčíňa podpaľač a na spáleniskách sa objavuje čudný symbol.

Vojtěch Matocha (1989)

Programátor a spisovateľ v jednej osobe študoval matematiku a informačnú bezpečnosť. Popri vyvíjaní softvéru pre mobilné telefóny zaujal širokú odbornú aj čitateľskú verejnosť svojou prvotinou Prašina určenou pre Young Adults čitateľov. Viac.

Marta Blašková- Maňáková

Redaktorka, prekladateľka. Študovala nizozemskú a japonskú filológiu, pár rokov pracovala ako lektorka holandského jazyka na univerzite v Ružomberku, preložila diela od Toma Lanoya, Thomasa Rosenbooma, Helly S. Haasse, Bernlefa, Ceesa Nootebooma, Etty Hillesum, a po dlhšej prestávke ... Viac.

Karel Osoha

Ilustrátor a scenárista. Venuje sa tvorbe v štýle manga. Ilustroval úspešnú knihu V. Matochu Prašina. Viac.

Peter Gála

Grafický dizajnér, venuje sa najmä knižnému dizajnu. Súčasne pôsobí ako predseda združenia ASIL – Asociácia ilustrátorov. Vyštudoval na Katedre vizuálnej komunikácie VŠVU a v súčasnosti pracuje ako freelance grafický dizajnér. Vo svojej tvorbe sa najviac zameriava na dizajn kníh a publikácií. Jeho portfólio tvorí hlavne beletria, detské knihy a odborné publikácie. Pre ... Viac.