Domov

Judith Hermann

Nový román Judith Hermann je príbeh ženy, ktorá začína nový život na novom mieste. Jej manželstvo sa skončilo, jej dcéra odcestovala. Opustila veľkomesto a v starom dome na severnom pobreží sa usiluje vzdorovať neprajným okolnostiam aj drsnej krajine, postihnutej klimatickou katastrofou. Spomína na to, čo prežila a pokúša sa ešte raz zvrátiť svoj osud. Nanovo objavuje lásku, priateľstvo aj niečo v dnešnom svete také nesamozrejmé ako domov.

Kniha nadchla kritiku aj čitateľov a považuje sa za kľúčové dielo súčasnej nemeckej prózy. Judith Hermann patrí medzi najslávnejšie spisovateľky svojej generácie. Narodila sa roku 1970 v Berlíne, kde žije dodnes. Viaceré jej knihy sa stali bestsellermi a boli preložené do mnohých jazykov. Slovenský preklad románu Domov pripravil Michal Hvorecký pre edíciu -klad, ktorá sa zameriava na kvalitnú súčasnú beletriu.

Judith Hermann (1970)

​patrí medzi najslávnejšie nemecké spisovateľky svojej generácie. Judith Hermann sa narodila roku 1970 v Berlíne. Patrí medzi najslávnejšie nemecké autorky svojej generácie. Debutovala zbierkou poviedok Sommerhaus, später (1998) (Letný dom, neskôr - Artforum 2023). Nasledovali poviedkové zbierky Nichts als Gespenster ... Viac.

Michal Hvorecký (1976)

​Michal Hvorecký (1976) píše prózu a prekladá z nemeckého jazyka (Timus Vermes, Martin Pollack, Dea Loher). Pracuje v Goetheho inštitúte a žije s rodinou v Bratislave. Viac.

Mária Rojko (1978)

Slovenská grafická dizajnérka, študovala u Stanislava Stankóciho a Pavla Chomu na VŠVU, je autorkou viacerých knižných obálok, hudobných nosičov (CD, LP) či časopisov (napr. Včielka a Zornička). Stála pri založení ASILu a ASIL Gallery (v roku 2010), spolu grafická dizajnérka, študovala u Stanislava Stankóciho a Pavla Chomu na VŠVU, je autorkou viacerých knižných obálok, hudobných nosičov (CD, LP) či časopisov (napr. Včielka a Zornička). Stála pri založení ASILu a ASIL Gallery (v roku 2010), spolupracuje ... Viac.