Sunset park

Paul Auster

Román o mladých ľuďoch, ktorých súčasná finančná kríza prinúti stať sa na chvíľu skvotermi a upokojiť rozbúrené životy v jednom malom dome v Brooklyne.

Miles Heller je mladý človek bez ambícií, sužovaný pocitom viny za smrť nevlastného brata, už sedem rokov žijúci v dobrovoľnom exile bez kontaktu s rodinou. Zmysel života nachádza až vo vzťahu s výnimočne inteligentnou, no ešte neplnoletou Pilar Sanchezovou. Keď však hrozí, že jej rodina ich vzťah oznámi polícii, Miles je nútený ukončiť svoj exil a vrátiť sa do rodného New Yorku. Jeho domovom sa stáva opustený dom v brooklynskej štvrti Sunset Park, v ktorom sa ilegálne usadila skupinka mladých ľudí – idealistický revolucionár Bing Nathan, racionálna Alice Bergstromová a psychickými problémami trpiaca Ellen Briceová. Paul Auster rozohráva zložité a vzájomne poprepájané osudy svojich postáv s rozprávačskou vášňou, s neúprosnou odvahou, ale aj s pokorou pred „podivnosťou života“.


Čitatelia hľadajúci bezchybne koncipovanú a umne vybudovanú beletriu sú s Austerom v bezpečí.

Auster neustále prináša na stránky zaujímavých ľudí, posadnutých ezoterickou fixáciou a riadených vyjadriť svoje myšlienky kreatívnymi spôsobmi.

Zničený vzťah medzi otcom a synom je centrom románu, ktorý skúma, ako to, čo považujeme za samozrejmé, môže zrazu skončiť.

Paul Auster (1947)

Je americký spisovateľ, autor početných románov, scenárov, je básnikom, prekladateľom i filmovým režisérom. Žije v New Yorku, vo štvrti Brooklyn. Narodil sa v židovskej rodine v New Jersey. Je autorom početných románov, scenárov a píše aj non-fiction. Okrem toho je básnikom, prekladateľom a filmovým režisérom. Auster používa formu detektívky a kriminálneho ... Viac.

Vladislav Gális (1973)

Prekladateľ z angličtiny, hudobný redaktor a metalista. Vladislav Gális sa narodil 12. februára 1973 v Partizánskom. Pracoval ako redaktor v týždenníkoch Domino fórum a .týždeň, v súčasnosti sa venuje najmä prekladu umeleckej literatúry. Preložil diela autorov ako Paul Auster, Terry Pratchett, Darren Shan, ... Viac.

Palo a Janka Bálik

Janka a Palo Bálik s nami rozbiehali naše vydavateľstvo ako grafici a dizajnéri, vymysleli a vytvorili pre Artforum viacero obálok a vizuálov kníh. Mnohé boli ocenené v súťaži Najkrajšia kniha Slovenska. Palo Bálik (1977) typograf, grafický dizajnér a vedúci Laboratória typografie Katedry vizuálnej komunikácie Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave. Vo voľnom čase sa venuje organizovaniu výstav, prednáškok a publicistike v oblasti vizuálnej ... Viac.