Palo a Janka Bálik

Janka a Palo Bálik s nami rozbiehali naše vydavateľstvo ako grafici a dizajnéri, vymysleli a vytvorili pre Artforum viacero obálok a vizuálov kníh. Mnohé boli ocenené v súťaži Najkrajšia kniha Slovenska.

Palo Bálik (1977) typograf, grafický dizajnér a vedúci Laboratória typografie Katedry vizuálnej komunikácie Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave. Vo voľnom čase sa venuje organizovaniu výstav, prednáškok a publicistike v oblasti vizuálnej komunikácie.

Janka Bálik (1982) je grafická dizajnérka, ktorá robí šperky a šperkárka, čo kreslí. S Palom Bálikom spolupracuje na dizajne kníh a kultúrnych projektov. Je autorkou kresieb na obálkach viacerých našich kníh (Kerouac, Auster, Jerofejev...)

Spolu pre Artforum robili dizajn kníh: Adresát neznámy Kathrine Kressmann Taylor, Bon Voyage Zuzany Mojžišovej, Dejiny lásky a Veľký dom Nicole Krauss, Deväť poviedok a Do výšok zdvíhajte krov, tesári J.H: Salingera, Dnes by som sa radšej nestretla Herty Mullerovej, Encyklopédia ruskej duše Viktora Jerofejeva, Keď som bol smrteľný Javiera Maríasa, More je môj brat a Na ceste Jacka Kerouaca, Nedokonalci Toma Rachmana, Niečo o orchideách Pavla Sibylu, knihy Paula Austera, Tracyho Tiger Williama Saroyana, Trápenia so školou Daniela Pennaca, Zazie v metre Raymonda Queneaua, Žena, ktorá uteká pred správou Davida Grossmana, V melónovom cukre Richarda Brautigana....

Atlas zabúdania a detská kniha Alexandry Salmely Žirafia mama boli ocenený cenou Najkrajšia kniha Slovenska za rok 2013.