Nesmrteľní

Chloe Benjamin

​Sparný letný deň. New York 1969. Štyria malí súrodenci Goldovci sa tajne vyberú na Hesterinu ulicu k jasnovidke. Povráva sa o nej, že vie každému človeku povedať kedy zomrie.

Dnu vchádzajú po jednom. Vychádzajú otrasení tým, čo sa dozvedeli. Celé roky si to nedokážu navzájom povedať, hoci ide iba o štyri jednoduché dátumy. Deň, mesiac, letopočet. Keď sú dospelí, žijú si svoje jedinečné životy každý zvlášť, ale zároveň sú pevne spätí rodinnými vzťahmi, rodinnou pamäťou a tiež v zajatí smrteľnej veštby. Americká spisovateľka Chloe Benjamin si tento román naplánovala bravúrne, kvarteto chronologicky vyrozprávaných príbehov vrství do krehkej architektúry, stavia proti sebe slobodnú voľbu a osud, život a smrť... Niekedy to, čo vyzerá reálne, skutočné nie je; inokedy veci ozajstné pôsobia ako kúzelnícky trik.

Chloe Benjamin

Mladá americká autorka, ktorá už druhým románom zaujala širokú odbornú i laickú verejnosť. Chloe Benjamin je autorkou bestsellera Nesmrteľní (The Immortalists), ktiorý sa stretol s pozitívnym prijatím v mnohých svetových médiách. Jej prvý román Anatómia snov (The Anatomy of Dreams) získal tiež viaceré ocenenia. Jej práce boli preložené do ... Viac.

Sofia Skokanová (1994)

Prekladateľka a tlmočníčka Sofia Skokanová sa narodila v roku 1994 v Poprade. Študovala na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici, odbor prekladateľstvo a tlmočníctvo – anglický a francúzsky jazyk. Debutovala v roku 2018 v Revue svetovej literatúry úryvkom novely Všetci moji ... Viac.

Peter Gála

Grafický dizajnér, venuje sa najmä knižnému dizajnu. Súčasne pôsobí ako predseda združenia ASIL – Asociácia ilustrátorov. Vyštudoval na Katedre vizuálnej komunikácie VŠVU a v súčasnosti pracuje ako freelance grafický dizajnér. Vo svojej tvorbe sa najviac zameriava na dizajn kníh a publikácií. Jeho portfólio tvorí hlavne beletria, detské knihy a odborné publikácie. Pre ... Viac.