Spomenieš si na Trenčín?

Lukáš Cabala

Voľné a záverečné pokračovanie trilógie Lukáša Cabalu však funguje výborne aj ako samostatné dielo. Vincent, svojský majiteľ antikvariátu; Laura, jeho verná súputníčka; Oliver, jej syn; Tamara, novinárka zďaleka; a maliar Albert.

Stretávajú sa v uliciach Trenčína, objavujú jeho zákutia, ocitajú sa v rôznych časových a myšlienkových dimenziách. Lukáš Cabala stiera hranice medzi včera – dnes – zajtra, či medzi tu a tam. Z drobných príbehových úlomkov, smiešnych aj vážnych, vytvára mapu priestoru i ucelenú mozaiku životných osudov postáv.

Lukáš Cabala (1986)

​Narodil sa v Trenčíne, ktorý je veľký ako New York. V roku 2011 spolu s rodičmi založil internetový antikvariát a dodnes ho vedie. Je čitateľom súčasnej a modernej svetovej prózy. Žije na severnej periférii mesta a vo voľnom čase sa venuje písaniu. V tvorbe ho priťahuje magický realizmus a vlnenie skutočnosti. Intímna novela Satori v Trenčíne je jeho knižný debut. Viac.

 

Juraj Toman (1985)

Juraj Toman je autorom strednej generácie slovenských výtvarníkov. Pochádza z Trenčína, študoval na Akadémii umení v Banskej Bystrici a na VŠVU v Bratislave – 2011. V roku 2014 ukončil doktorandské štúdium na Akadémii umení v Banskej Bystrici u prof. Ľudovíta Hološku. Od roku 2014 pôsobí ako odborný asistent na katedre ... Viac.