Moja milá pani

Dežo Ursiny

Jedinečná kniha a jediný „román v listoch“ jedinečného slovenského muzikanta Deža Ursinyho.

Listy dôvernej priateľke - osobné, každodenné, sú priamym svedectvom o krajine, priateľstvách, tvorbe a osude tohto výnimočného muža.


Hoci Ursinyho hudba bola percepčnou náročnosťou vždy trochu elitárska, kniha Moja milá pani taká nie je. Cez toto autentické svedectvo sa ponúka možnosť vstúpiť do príbehu hľadajúceho človeka, ktorý sa po strete s vlastnou smrteľnosťou snaží pátrať po tom, čím sme, čo nás prestupuje, čo stojí mimo nás, a predsa je to našou neoddeliteľnou súčasťou.

Dežo Ursiny (1947 — 1995)

Nasledovaniahodý bratislavský hudobník, skladateľ, scenárista a filmár. Narodil sa v Bratislave, svoju prvú gitaru dostal ako 11-ročný a už počas priemyslovky hrával v kapelách. So skupinou The Beatmen absolvoval koncerty aj v Prahe či Mníchove. Neskôr začal študovať na VŠMU filmovú a televíznu dramaturgiu a jeho nová skupina ... Viac.

Erik Jakub Groch

Básnik, grafik a vydavateľ, autor viacerých kníh pre deti. Jeho knižným debutom bola básnická zbierka Súkromné hodiny smútku, ktorá vyšla roku 1981, neskôr vydal básnické zbierky Baba Jaga: Žalospevy (1991), Bratsestra (1992) a TO (2000) a L’ acinéma (2001). V našom kultúrnom prostredí zaujíma osobité postavenie ... Viac.