Bluesman v koberci

Maroš Pavúk

Spomienky na 80-te roky, obdobie „pozdného“ socializmu, a roky, ktoré nasledovali tesne po nich, teda roky 90-te. „Máničky“, pankáči, metalisti, depešáci či „androši“ často chceli len počúvať svoju hudbu...

Jediná správna strana sa však snažila, aby všetci vyzerali rovnako, boli oblečení rovnako, učesaní a ostrihaní rovnako, aby mysleli a cítili rovnako. Chvalabohu, vždy sa našli ľudia, ktorí sa chceli baviť, myslieť a vyzerať inak. Potom ich odpočúvali, sledovali, dostávali masáž chrbta obuškom a pošťuchnutie správnym smerom päsťou do rebier. Na oplátku však oni sem-tam ukázali štátnej moci holú riť.

Maroš Pavúk (1966)

Maroš Pavúk v roku 1992 otvoril v Brezne multižánrový klub Bombura v priestoroch bývalej likérky, ktorú komunisti zobrali jeho starému otcovi. Od roku 1995 organizuje festival Slovenské alternatívne leto, zimný festival Ďumbierfest, Horehronské jazz dni a ďalšie pravidelné formáty. V Brezne a na Slovensku vďaka nemu účinkovalo mnoho minulých, súčasných a budúcich umeleckých legiend, ktorých ... Viac.

Elena Čániová

Venuje sa grafickému dizajnu, výstavníctvu aj ilustrácii, klasickým aj digitálnym technikám. Viac.