Kristus a iné miniatúry

Zuzana Mojžišová

Reflexia sveta vyrozprávaná v drobných úlomkoch reality: vážnych, smiešnych, absurdných. Rok života toho sveta – od zimy do zimy, od stvorenia po smrť.

V štyroch desiatkach krátkych poviedok knihy Kristus a iné miniatúry sa zrkadlí súčasnosť – plytká, ale aj hlboká, povrchná, ale aj zvnútornená. Autorka Zuzana Mojžišová na malom priestore a neveľa vetami glosuje súčasnosť.

Píše o tom, ako šiel Alzáčik prvý raz do roboty, o Ignácovi, ktorého dojal kúsok toaletného papiera pohodený na ulici, o smutnom Kristovi a vojne, o Zlatuši, čo má kozu Rózu, o vlastnými drístmi sa zadúšajúcich politikoch, či o srdci v gatiach. Smutno-smiešna, hravá a pestrá kniha o nás a pre nás.

Zuzana Mojžišová (1965)

Slovenská scenáristka a spisovateľka. Autorka románov Bon voyage, Genius loci a Modus vivendi. Vyštudovala filmovú scenáristiku, v súčasnosti učí na VŠMU v Bratislave na katedre umeleckej kritiky. Beletristické, žurnalistické či filmologické texty publikuje v domácich aj zahraničných časopisoch a zborníkoch. Je stálou spolupracovníčkou časopisu ... Viac.

Michal Mojžiš

Robí prípravu kníh do tlače. Alebo aj kadejakých iných vecí. Do tlače. Zalamuje, hrá sa s textom, fotkami, obrázkami a dáva ich dohromady tak, aby to sedelo. Viac.