Chlapec s očami ako hviezdy

Pero Le Kvet

Čarovný príbeh z pera Pera Le Kveta, známeho slovenského patafyzika a štetca, lepidla a ceruzky Martiny Matlovičovej.

„Ako sa volá táto krajina?“ chcel vedieť chlapec.
„Môže sa volať, ako len chceš,“ upozornil ho motýľ.
„A kde leží?“ vypytoval sa chlapec.
„Na žiadnej mape ju asi nenájdeš,“ prezradil motýľ.

Krajina, ktorú navštívil chlapec bez mena je plná neočakávaných stretnutí, udalostí a čarovných obrazov. Stretol v nej zázračné bytosti a našiel aj nových priateľov. Niektorých už možno poznáš aj ty a niektorých určite poznajú tvoji rodičia. Tí sa s nimi stretli, keď boli sami deťmi a teraz je čas, aby ti o svojej návšteve tejto krajiny porozprávali. Táto knižka im bude dobrým sprievodcom.


„A aká je veľká?“ neprestával s otázkami chlapec.
„Akú veľkú si ju dokážeš predstaviť?“ spýtal sa motýľ.

Pero Le Kvet (1988)

Patafyzik, kníhkupec, básnik telom aj dušou. Pero Le Kvet sa narodil sa ako 23-ročný v roku 1988 v Trnave. Od svojho narodenia sa venuje nepretržitému štúdiu patafyziky a iným dôležitým aj bezvýznamným činnostiam. Sám sa považuje za príležitostného básnika, prozaika, publicistu, výtvarníka, moderátora ... Viac.

Martina Matlovičová (1975)

Jedna z najoriginálnejších a najoceňovanejších slovenských ilustrátoriek, autorka ilustrácií knihy Tracyho tiger a Žirafia mama. Martina Matlovičová absolvovala odbor výstavníctva a propagačnej grafiky na Strednej umelecko- -priemyselnej škole v roku 1994. V rokoch 1994 – 1999 ďalej pokračovala v štúdiu na Katedre animovanej tvorby Filmovej a televíznej fakulty Vysokej školy ... Viac.

Martina Rozinajová (1984)

Oceneňovaná slovenská grafička a dizajnérka, ktorá sa venuje aj ilustrácií. Martina Rozinajová (1984) Ukončila v roku 2012 štúdium na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, odbor vizuálnej komunikácie. Je držiteľkou troch Národných cien za dizajn (v roku 2009 za projekt Dizajn na kolesách v kategórii študentský komunikačný ... Viac.