Princezné a princovia

Pavol Rankov

Vieš kam až nás môžu doviesť hlúposť a hádky? A vieš, koľko neplechy môžu spôsobiť začiatočné písmená v slovách a koľko odvahy treba, aby sa kráľovstvo tých nepliech zbavilo? A vieš, aké je to niekedy ťažké s odpúšťaním, alebo to, že aj múdri sa niekedy mýlia? Alebo že láska a priateľstvo medzi ľuďmi sú naj-naj-naj? Nevieš? Tak si prečítaj túto knižku a dozvieš sa. Bude to napínavé.

Bývajú klasické rozprávky s ježibabami a kráľovstvami; bývajú moderné s robotmi či telefónmi; Rankovove rozprávky nie sú ani také, ani také. Stoja niekde na pomedzí a veľmi im to tam svedčí. Ich hlavné postavy – samé princezné a princovia – pochádzajú zo sveta klasického, ale zahalené sú moderným literárnym rozprávačstvom a vystužené náručami láskavého humoru.

Pavol Rankov (1964)

Slovenský poviedkár a majster mystifikácie. Debutoval zbierkou poviedok S odstupom času (1995), ktorá sa vyznačuje nadväznosťou na tradície svetového i domáceho fantastického realizmu (Borges, Cortázar, Grendel, Mitana), časovou a priestorovou neukotvenosťou, resp. využitím exotických prostredí, ... Viac.

Shiho Dono (1977)

​Venuje sa voľnej grafike, ilustruje detské knižky. Venuje sa voľnej grafike, ilustruje detské knižky – napr. Janko Polienko (Fukuinkan, Japonsko 2010), Líška (Billikan publishers, Japonsko 2014), Kamarát na chrbte (PHP publishers, Japonsko 2016), vydala autorskú knihu Táničkina suknička (Fukuinkan publishers, ... Viac.

Radoslav Bielený (1981)

Je produktom reklamnej brandže. Pri tvorbe kníh oddychuje. Žije, pracuje a tvorí v Bratislave. Viac.