Džin

Martin Milan Šimečka

Kniha o behaní, (ťažkom) živote a najmä o láske. Keďže vyšla naposledy v 90-tych rokoch a ťažko sa hľadá už aj v antikvariátoch, je nám cťou vydať ju opäť v našom vydavateľstve.

Minulosť ovplyvňuje dnešok aj zajtrajšok, v návratoch do minulosti môže tkvieť múdrosť budúcnosti. Pre literárne návraty, hoci aj nesiahajú priveľmi do hĺbky času, to platí tiež. Jedným z nich je aj trojnovela Martina M. Šimečku Výpoveď, Žabí rok a Džin. V osemdesiatych rokoch minulého storočia vychádzali ako samizdaty, začiatkom 90. rokov potom oficiálne knižne. Príbehy o láske (i nenávisti) medzi ženou a mužom; o láske (i nenávisti) medzi dušou a telom; o nenávisti (a láske nie) medzi človekom a totalitným štátom z dôb, keď strihanie ostnatých drôtov nebolo ani len v dohľadne, keď niektorí boli rovnejší ako iní, keď život neprináležal ani človeku, ani Bohu, ale komunistom.

Martin Milan Šimečka (1957)

Novinár, spisovateľ Martin M. Šimečka uverejňoval svoje prvé poviedky a novely v 80. rokoch v česko-slovenskej samizdatovej edícii Petlice, pretože patril medzi autorov zakázaných vtedajším režimom. Ako syn disidenta Milana Šimečku mal problémy so štúdiom i so zamestnaním. ... Viac.

Mária Rojko (1978)

Slovenská grafická dizajnérka žijúca a pracujúca v Bratislave. Autorka viacerých knižných obálok, bookletov či firemných vizuálov. V septembri 2014 spolu s Idou Želinskou otvorili galériu zameranú na knižnú ilustráciu TOTO! je galéria. V tvorbe Márie Rojko je príznačná práca s materiálom a využívanie klasických výtvarných techník, ako je napríklad linoryt. Pri realizácii knižných obálok, bookletov na CD alebo novoročných pozdravov pracuje s možnosťami materiálu a jeho kreatívnom ... Viac.