Jar v Jekaterinburgu

Lukáš Cabala

Druhá kniha Lukáša Cabalu, ktorý bol so svojím debutom Satori v Trenčíne (Artforum, 2020) nominovaný do desiatky ceny Anasoft litera. Ilustroval Jindřich Janíček.

Vincent prichádza na sibírsku výskumnú stanicu Belyj krot. Jeho úlohou je priblížiť vedu bežným ľuďom. V izbe hlboko pod zemou nachádza čas a pokoj na písanie novej knihy, do ktorej sa mu postupne vlievajú miestni vedci, ich objavy z permafrostu, sprievodkyňa Jelena i krajanka, ktorá uviazla na svojich cestách a nedokáže sa vrátiť domov. A kto vie, čo ukrýva starosta neďaleko za mestom...

Lukáš Cabala (1986)

​Narodil sa v Trenčíne, ktorý je veľký ako New York. V roku 2011 spolu s rodičmi založil internetový antikvariát a dodnes ho vedie. Je čitateľom súčasnej a modernej svetovej prózy. Žije na severnej periférii mesta a vo voľnom čase sa venuje písaniu. V tvorbe ho priťahuje magický realizmus a vlnenie skutočnosti. Intímna novela Satori v Trenčíne je jeho knižný debut. Viac.

Jindřich Janíček (1990)

​Narodil sa v Znojme, absolvoval Univerzitu Tomáša Baťu v Zlíne a Ateliér ilustrácie na UMPRUM. V Prahe už zostal. Je spoluzakladateľom malého vydavateľstva Take Take Take a zakladateľom ešte menšieho vydavateľstva Fake Fake Fake. Viac.