Dar Ašera Leva

Chaim Potok

Kniha o daroch, porozumení a ťažkých rozhodnutiach, a hlavne o poslaní a jeho napĺňaní.

Maliar Ašer Lev žije vo Francúzsku po tom, čo po namaľovaní kontroverzného Ukrižovania bol požiadaný aby opustil židovskú komunitu v ktorej v Brooklyne vyrastal. Jedného dňa sa však dozvie o smrti svojho strýka a spolu so svojou rodinou prichádza na pohreb do Ameriky. No miesto týždňa smútku ostáva dlhšie a jeho život a život jeho rodiny sa začína uberať úplne iným smerom ako si dovtedy predstavoval.

Ašer Lev je ladovský žid. Ašer Lev je tiež uznávaný maliar a autor Brooklynského ukrižovania. Ašer Lev má dar, dar od Boha, no tento dar je Božím ľudom videný ako prekliatie. Kniha o daroch, porozumení a ťažkých rozhodnutiach a hlavne o poslaní a jeho napĺňaní. Nech sa páči, dar pre vás.

Chaim Potok (1929 — 2002)

Newyorský spisovateľ a rabín, ktorého preslávila kniha Vyvolení a román Volám sa Ašer Lev. Narodil sa v Brooklyne, v ortodoxnej chasidskej rodine poľských imigrantov.Vyštudoval anglickú literatúru a hebrejskú literatúru na Yeshiva University, v roku 1954 bol ordinovaný za rabína a neskôr získal aj doktorát z filozofie. Slúžil v americkej ... Viac.

 

Alena Redlingerová (1946)

Novinárka a prekladateľka. K autorom ktorých prekladala patrí Mark Haddon, Virginia Woolf, John Boyne, Agatha Christie, John Grisham a Chaim Potok. Alena Redlingerová po štúdiu novinárstva na Karlovej univerzite v Prahe bola zamestnaná ako dokumentaristka v Krajskej pedagogicko-psychologickej poradni, kde okrem iného prekladala odborné texty pre študijné účely. Od roku 1993 je na voľnej nohe, prekladá ... Viac.

Erik Jakub Groch

Básnik, grafik a vydavateľ, autor viacerých kníh pre deti. Jeho knižným debutom bola básnická zbierka Súkromné hodiny smútku, ktorá vyšla roku 1981, neskôr vydal básnické zbierky Baba Jaga: Žalospevy (1991), Bratsestra (1992) a TO (2000) a L’ acinéma (2001). V našom kultúrnom prostredí zaujíma osobité postavenie ... Viac.

 

Martin Groch

Grafik, autor komiksov, ilustrátor. Viac.