Temný priestor lesný

Nicole Krauss

Najnovší román Nicole Krauss o hľadaní zmyslu, transcendencie a toho, kam vlastne patríme.

Najnovší román (na ktorý si čitatelia museli počkať až 7 rokov) americkej spisovateľky Nicole Krauss sa vo svete stretáva s veľmi pozitívnou kritikou.

Nicole Krauss už dávno nie je autorkou pre davy, jej romány nútia čitateľa zapájať predstavivosť i intelekt, keďže dej je často posplietaný v niekoľkých líniách. Nie je tomu inak ani pri tejto knihe, ktorá v dvoch dejových líniách a ich dvoch hlavných postavách rozpráva o životných krízach a vyrovnávaní sa s nimi a o neutíchajúcej ľudskej potrebe hľadania niečoho, čo nás presahuje.

Nicole Krauss (1974)

Americká spisovateľka u nás známa predovšetkým románom Dejiny lásky. Narodila sa v roku 1974 v New Yorku a do povedomia čitateľov vstúpila najmä románom Dejiny lásky (v slovenskom preklade vydalo Artforum v roku 2010), no zaujala už aj jej prvotina Muž vchádza do izby (2002). Za svoj román Veľký dom (v slovenskom preklade ... Viac.

Otto Havrila

Prekladateľ z anglického jazyka. Prekladá od roku 1990. Otto Havrila študoval na Univerzite Komenského hudobnú vedu, ale viac ho zaujímala literatúra a filozofia. Prekladu sa venuje od roku 1990 a preložil napríklad romány Meira Shaleva (Štyri hostiny, Modrý vrch, Chlapec a holubica, Moja ruská babka a ... Viac.

Daniela Olejníková (1986)

Jedna z najvýraznejších osobností súčasnej slovenskej knižnej ilustrácie. Štúdium na Vysokej Škole Výtvarných umení v Bratislave ukončila v roku 2011 a dokončila niekoľko ilustračných projektov: Miro Čársky - O Basetovi, ktorý neznášal mľaskanie (ASIL o.z.), trilógia Martina Vopěnku Spiace mesto, Spiaca spravodlivosť ... Viac.

Mária Rojko (1978)

Slovenská grafická dizajnérka, študovala u Stanislava Stankóciho a Pavla Chomu na VŠVU, je autorkou viacerých knižných obálok, hudobných nosičov (CD, LP) či časopisov (napr. Včielka a Zornička). Stála pri založení ASILu a ASIL Gallery (v roku 2010), spolu grafická dizajnérka, študovala u Stanislava Stankóciho a Pavla Chomu na VŠVU, je autorkou viacerých knižných obálok, hudobných nosičov (CD, LP) či časopisov (napr. Včielka a Zornička). Stála pri založení ASILu a ASIL Gallery (v roku 2010), spolupracuje ... Viac.