Všetko, čo si nepamätám

Jonas Hassen Khemiri

Román o láske a peniazoch. O priateľstve a násilí. O Samuelovi, ktorý žije ďalej v spomienkach ostatných.

Pri autonehode zomrie mladý muž, Samuel. No bola to skutočne nehoda? Nemenovaný spisovateľ sa rozhodne poskladať mozaiku z výpovedí osôb Samuelovi viac či menej blízkych. Z ich odpovedí sa vynára jeho komplexný portrét, no tiež ďalšie a ďalšie otázky. Príbeh o hľadaní pravdy v subjektívnych výpovediach postáv, geniálne napísaný román o dôležitosti vzťahov a iných ľudí v našich životoch. Román o beznádeji aj priateľstve, smrti aj radosti zo života.

Jonas Hassen Khemiri (1978)

švédsky autor románov a poviedok Ako už naznačuje jeho meno či výzor, patrí Khemiri k druhej generácii imigrantov - je synom tuniského otca a švédskej mamy. Napriek tomu je ako švédsky autor veľmi známy a jeho diela sú prekladané do mnohých jazykov. Je napríklad prvým švédskym autorom, ... Viac.

Drahomíra Uhríková

Prekladateľka z nemčiny a švédčiny Vždy mala záujem o literatúru a počas zahraničných pobytov absolvovala okrem iného úvod do švédskej detskej literatúry a literárny seminár k súťaži Novellpriset, ktorej výhercom bol práve Jonas Hassen Khemiri. Pracuje ako fakturantka a jazyková podpora ... Viac.

Katarína Slaninková (1975)

Výtvarníčka, kresliarka, maliarka, ilustrátorka Absolvovala štúdium na Škole úžitkového výtvarníctva a Vysokej škole výtvarných umení ( katedra voľnej grafiky) v Bratislave. Jej doménou je hlavne kresba, zaoberá sa aj maľbou a ilustráciou. Venuje sa voľnému umeniu a pracuje na mnohých projektoch. Okrem ... Viac.

Mária Rojko (1978)

Slovenská grafická dizajnérka, študovala u Stanislava Stankóciho a Pavla Chomu na VŠVU, je autorkou viacerých knižných obálok, hudobných nosičov (CD, LP) či časopisov (napr. Včielka a Zornička). Stála pri založení ASILu a ASIL Gallery (v roku 2010), spolu grafická dizajnérka, študovala u Stanislava Stankóciho a Pavla Chomu na VŠVU, je autorkou viacerých knižných obálok, hudobných nosičov (CD, LP) či časopisov (napr. Včielka a Zornička). Stála pri založení ASILu a ASIL Gallery (v roku 2010), spolupracuje ... Viac.