Gataca

Franck Thilliez

Pokračovanie trileru Syndróm E. Hlavní predstavitelia poručíčka Lucie Hennebelle a komisár Franck Sharko sa opäť stretávajú pri spoločnom prípade – tentokrát pátrajú po kľúči, ktorý by spojil niekoľko navonok celkom nesúvisiacich vrážd.

GATACA je pokračovaním úspešného trileru Syndróm E, ktorý vyšiel koncom roka 2013 v slovenskom preklade v Artfore. Hlavní predstavitelia poručíčka Lucie Hennebelle a komisár Franck Sharko sa opäť stretávajú pri spoločnom prípade – tentokrát pátrajú po kľúči, ktorý by spojil niekoľko navonok celkom nesúvisiacich vrážd. Jedenásť mužov je za mrežami za spáchanie ohavných zločinov. Jediné, čo ich spája, je, že sú ľaváci. Podivuhodné. Skupinka neandertálcov je zavraždená v alpskom útočisku 30000 rokov skôr. Prominentný genetik je za záhadných okolností zabitý v svojom parížskom byte.

Mladú vedkyňu nájdu mŕtvu v jej laboratóriu. Kto ju zavraždil? Všetky indície ukazujú na primátov, ktorých údajne skúma. Je to tak? Čo spája jej smrť s predošlými vraždami?

Pomôže poručíčke Hennebelle a komisárovi Sharkovi záhadný kód GATACA?


V tomto napínavom svete genetiky budete úplne ponorení od začiatku až do konca.

— Gilles Durand, 20 minutes

Franck Thilliez (1973)

Súčasný francúzsky spisovateľ detektívneho žánru. Absolvent informatiky Franck Thilliez (1973) začal písať detektívne romány a trilery v roku 2003. Najväčší úspech mu priniesol román Izba mŕtvych (Chambre des Morts), ktorý v roku 2007 do filmovej podoby úspešne adaptoval Alfred Lot. Lucie Henebellovej ... Viac.

Aňa Ostrihoňová (1980)

Prekladateľka a zakladateľka vydavateľstva Inaque. Aňa Ostrihoňová študovala študovala anglistiku a amerikanistiku a francúzsku filológiu a žurnalistiku na Univerzite Karlovej v Prahe a Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre, kde získala aj doktorát z translatológie. Preložila poviedky Aleksandara ... Viac.

Peter Gála

Grafický dizajnér, venuje sa najmä knižnému dizajnu. Súčasne pôsobí ako predseda združenia ASIL – Asociácia ilustrátorov. Vyštudoval na Katedre vizuálnej komunikácie VŠVU a v súčasnosti pracuje ako freelance grafický dizajnér. Vo svojej tvorbe sa najviac zameriava na dizajn kníh a publikácií. Jeho portfólio tvorí hlavne beletria, detské knihy a odborné publikácie. Pre ... Viac.