Dobré slohy

Marián Benkovič, Pavol Remiaš, ml.

Všetky texty Modrých hôr a ešte nejaké texty o tých textoch naviac

Je začiatok leta 2016 a s Lyrikom sedíme v Artfore a rozprávame Monike Kompaníkovej a Vladovi Michalovi o našom ďalšom šibnutom nápade. Chceme vydať knihu Dobré slohy, kde budú všetky modrohorské texty pokope, keďže za posledné roky sme museli veľa razy odpovedať na otázku, prečo v bookletoch nemáme texty, a taktiež by sme k daktorým z nich pridali aj príbeh ich vzniku. O pár dní nato už posielam Artforákom názvy všetkých textov, čo sme kedy vydali. Je ich 63. Šesťdesiattri! Wau. Dvaja blázni, si pomyslím, a začíname viesť s Lyrikom tisíc debát o jednotlivých skladbách, počúvame ich nanovo, niektoré sme nepočuli už pár rokov, na iné sme zas celkom zabudli a pri ďalších sa nevieme zhodnúť, že ako to vlastne naozaj bolo, a spomeniem si na svojho veľkého obľúbenca, kráľa kráľov, Gabriela García Márqueza, ktorý Román svojho života začal vetou „Život nie je to, čo človek prežil, ale to, na čo si pamätá a ako na to spomína, aby o tom mohol rozprávať“ a zrazu viem, že v tých príbehoch bude tisíc malých poloprávd, ale vedz, milý čitateľ, že naším záujmom nie je ťa klamať, to len občas sú naše spomienky silnejšie než skutočnosť. Prajem ti krásne čítanie a dúfam, že pri ňom zažiješ aspoň kúsok tej zábavy, čo sme my zažili za posledných deväť rokov.

Bene

Marián Benkovič (1984)

Bene Vlastným menom Marián Benkovič, narodil sa v Galante. Vyrastal medzi panelákmi a počítačovými hrami a rapovými kazetami. Rád behá, číta, píše a frfle pri hraní futbalu a hokeja na hernej konzole. Šušle a vie tom, nemusíte mu to vravieť. V roku 2006 ... Viac.

Pavol Remiaš, ml. (1979)

Lyrik Vlastným menom Pavol Remiaš, ml., vyrastal na prievidzskom sídlisku Zapotôčky, najmä medzi nadchodom, Šoltésovou ulicou a riekou Nitrou. Pravidelne dochádzal na Staré sídlisko za Edom a Karolom, s ktorými založil rapovú kapelu J.S.S., ktorej vydavateľstvo ... Viac.

Peter Gála

Grafický dizajnér, venuje sa najmä knižnému dizajnu. Súčasne pôsobí ako predseda združenia ASIL – Asociácia ilustrátorov. Vyštudoval na Katedre vizuálnej komunikácie VŠVU a v súčasnosti pracuje ako freelance grafický dizajnér. Vo svojej tvorbe sa najviac zameriava na dizajn kníh a publikácií. Jeho portfólio tvorí hlavne beletria, detské knihy a odborné publikácie. Pre ... Viac.

Martina Rozinajová (1984)

Oceneňovaná slovenská grafička a dizajnérka, ktorá sa venuje aj ilustrácií. Martina Rozinajová (1984) Ukončila v roku 2012 štúdium na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, odbor vizuálnej komunikácie. Je držiteľkou troch Národných cien za dizajn (v roku 2009 za projekt Dizajn na kolesách v kategórii študentský komunikačný ... Viac.