Rozprávky po telefóne - audio

Gianni Rodari

Zaujímavé, srandovné, zábavné, šibnuté, vymyslené a výmýšľanie podnecujúce rozprávky vo vynikajúcej interpretácii Richarda Stanke s hudbou Borisa Lenka.

Rozprávky o svete fantastickom, priveľkom, zázračnom, nespravodlivom aj nezmyselnom.Tak ako by ich napísali deti.

Rozprávky po telefóne nestratili za viac než štyridsať rokov nič zo svojho účinku na predstavivosť detí i dospelých. Rozprávky totiž nemusia byť dlhé ani poučné. Tieto sú, naopak, krátke. Prekvapivé. Zábavné. Zvláštne. Akoby vymodelované z detských myšlienok a podľa detských pravidiel. Sú o múdrych deťoch a smiešnych dospelých. Niekedy trochu preháňajú, len čo je pravda, no ale čo ak niekedy niekde predsa len existoval zmrzlinový palác a čo ak sa dá výťahom doletieť až na Venušu...

Jedna z najúspešnejších kníh majstra rozprávkara Gianni Rodariho vychádza v pôvodnom preklade Blahoslava Hečka a s ilustráciami Vladimíra Fuku, ktoré sú ešte farebnejšie a živšie ako pred päťdesiatimi rokmi, kedy kniha pôvodne vyšla v Československu.

Gianni Rodari (1920 — 1980)

Taliansky autor kníh pre deti a žurnalista. Vďaka ľahkosti, hravosti a zároveň hlbokej ľudskosti svojich textov patrí v Európe stále k najprekladanejším autorom pre deti. Vyrastal vo Varese len s matkou a dvoma bratmi. Začínal ako učiteľ a jeho náklonnosť k detskému svetu ho neopustila po celý život. Jeho ochrannou známkou sa stala úzka spolupráca s deťmi počas celého procesu vzniku knihy až do jej vydania. Do talianskej ... Viac.

Blahoslav Hečko (1915 — 2002)

Významný a rozhodne najproduktívnejší slovenský prekladateľ a teoretik umeleckého prekladu, autor stoviek prekladov rôznych žánrov z taliančiny a francúzštiny, znalec diela C. Goldoniho. Narodil sa v roku 1915 v Suchej nad Parnou ako mladší brat Františka Hečka, neskoršieho autora Červeného vína. Vyštudoval učiteľský ústav a neskôr románsku filológiu na Filozofickej fakulte Slovenskej univerzity v Bratislave (1941-43). V štúdiách pokračoval ... Viac.

Richard Stanke (1967)

Herec, tvár aj hlas mnohých postáv. Študoval na Vysokej škole múzických umení, odbor herectvo. Je dlhoročným členom Činohry Slovenského národného divadla, no rád si odskočí i do iných divadiel alebo pred televíznu kameru. Okrem herectva sa venuje aj dabingu. Viac.

Boris Lenko (1965)

Hudobník, skladateľ, akordeonista, otec. Pôsobenie Borisa Lenka ako pedagóga a sólistu dopĺňajú jeho mnohostranné aktivity v oblasti komornej hudby (člen viacerých komorných zoskupení - Veni ensemble, Požoň sentimental, Alea, Triango a ď.) a v ostatnom čase aj kompozičná činnosť. Nedávno ... Viac.