Osem percent ničoho

Etgar Keret

​Autorov vlastný výber jeho obľúbených raných poviedok, ktorý zostavil špeciálne pre Artforum.

51 rôznorodých príbehov, ktoré sa kľudne mohli stať komukoľvek z našich známych. Alebo nemohli? Autorov špecifický štýl je už slovenským čitateľom známy z knihy Zrazu klope ktosi na dvere, či českého výberu Létající Santini. Keret vo svojich poviedkach dovádza bežné situácie do absurdných koncov, jednoduché situácie ukončuje absolútne nečakaným spôsobom, nestráni sa brutality či naturalizmu, no to všetko preto, aby bravúrne opísal náš svet a najmä ľudí v ňom.

Kniha vyjde s ilustráciami talentovanej Svetlany Fialovej a samozrejme, v skvelom preklade Silvie Singer.

Etgar Keret (1967)

Izraelský spisovateľ a scenárista známy svojim jedinečným čiernym humorom a aktuálnosťou poviedok. Etgar Keret je často označovaný ako hlas svojej generácie a považovaný za jedného z najradikálnejších a najvýnimočnejších spisovateľov. Je majstrom krátkej poviedky, ale píše aj komiksy, básne, divadelné hry a filmové scenáre. Keretove príbehy oplývajú ... Viac.

Silvia Singer (1976)

Prekladateľka z hebrejčiny narodená v Košiciach, žijúca v Prahe. Silvia Singer sa narodila v roku 1976 v Košiciach. Po maturite strávila rok Izraeli. Vyštudovala hebraistiku a etnológiu na FF UK v Prahe, počas štúdia absolvovala ročný pobyt na Hebrejskej univerzite v Jeruzaleme. Absolvovala v roku 2003 diplomovou ... Viac.

Svetlana Fialová (1985)

Mladá slovenská výtvarníčka, ktorá žije a tvorí v Košiciach. Tvorba Svetlany Fialovej prechádza vývinom a zmenami, stále si však nesie veľmi jasný rukopis. V jej tvorbe dominujú figurálne motívy. Je absolventkou Fakulty umení Technickej univerzity v Košiciach (2008), Akadémie výtvarných umení v Prahe (2010) ... Viac.

Peter Gála

Grafický dizajnér, venuje sa najmä knižnému dizajnu. Súčasne pôsobí ako predseda združenia ASIL – Asociácia ilustrátorov. Vyštudoval na Katedre vizuálnej komunikácie VŠVU a v súčasnosti pracuje ako freelance grafický dizajnér. Vo svojej tvorbe sa najviac zameriava na dizajn kníh a publikácií. Jeho portfólio tvorí hlavne beletria, detské knihy a odborné publikácie. Pre ... Viac.