Všetko čo si nepamätám

Jonas Hassen Khemiri

Pri autonehode zomrie mladý muž, Samuel. No bola to skutočne nehoda? Nemenovaný spisovateľ sa rozhodne poskladať mozaiku z výpovedí osôb Samuelovi viac či menej blízkych. Z ich odpovedí sa vynára jeho komplexný portrét, no tiež ďalšie a ďalšie otázky. Príbeh o hľadaní pravdy v subjektívnych výpovediach postáv, geniálne napísaný román o dôležitosti vzťahov a iných ľudí v našich životoch. Román o beznádeji aj priateľstve, smrti aj radosti zo života.

Jonas Hassen Khemiri (1978)

švédsky autor románov a poviedok Ako už naznačuje jeho meno či výzor, patrí Khemiri k druhej generácii imigrantov - je synom tuniského otca a švédskej mamy. Napriek tomu je ako švédsky autor veľmi známy a jeho diela sú prekladané do mnohých jazykov. Je napríklad prvým švédskym autorom, ... Viac.

 

Drahomíra Uhríková

Prekladateľka Viac.

Mária Rojko (1978)

Slovenská grafická dizajnérka žijúca a pracujúca v Bratislave. Autorka viacerých knižných obálok, bookletov či firemných vizuálov. V septembri 2014 spolu s Idou Želinskou otvorili galériu zameranú na knižnú ilustráciu TOTO! je galéria. V tvorbe Márie Rojko je príznačná práca s materiálom a využívanie klasických výtvarných techník, ako je napríklad linoryt. Pri realizácii knižných obálok, bookletov na CD alebo novoročných pozdravov pracuje s možnosťami materiálu a jeho kreatívnom ... Viac.